KO NORI MŪSŲ VAIKAI? Mama Indrė Kavaliauskaitė - Morkūnienė

Posted by lovelymess 2018.01.20 7 Comment(s)

 

Man rodėsi labai gerai pažįstu savo dukrytę: ji labai mėgsta būti tarp žmonių.  Ji neįtikėtinai švelniai glosto visus vaikus ir juos bučiuoja, visuomet dalinasi žaislais. Jai nepatinka pliušiniai žaislai. Ji mėgsta medinius konstruktorius. Svarbiausia žaislų savybė: kad kažkas į kažką susidėtų, užsimautų ar sulįstų. Jai labai patinka pliuškentis vonioje, žaisti „viru viru košę”, suptis. Dar ji mėgsta su manimi ilgai vartytis lovoje, parodyti kur jos ir kur mano nosis, ausys, akys ir burna. Šokti pagal Miley Cyrus „Malibu” arba dainuoti „Hallelujah”, valgyti pomidorus, žaisti su mano kaklo papuošalais, valgyti su dviem šaukštais pati, vieną būtinai periodiškai numetant ant žemės, o ar atsisės ant puoduko, visada priklauso nuo rytinės nuotaikos.  

 

Besibaigiant 2017 – tųjų vasarai ėmiau dairytis įvairiausių būrelių, kuriuos galėčiau lankyti su Marija Barbora, tuo metu Marijai Barborai buvo pusantrų metukų. Ir tada išgirdau stebuklingą tiesą: beveik iki 3 metukų vaikučiui gyvenime tereikia 3 žmonių, aplink kuriuos sukasi visas jo gyvenimas ir viskas, ką jis mėgsta, kuo džiaugiasi arba ką nori veikti, yra absoliučiai tiesiogiai susiję tik su tų jam svarbiausių žmonių pomėgiais ir poelgiais.

 

Ne ji mėgsta būti tarp žmonių, o aš. Pirmąjį sykį išmokius ją švelnumo pagyriau ir nuo šiol ji glosto visus vaikus, nes, jos suvokimu, tai jos mamą daro laimingą. Tai aš nežinau, ką veikti su pliušiniais žaislais, o štai su medinukais prisėdu žaisti kartu. Ne jai patiko sudėti vieną žaislą į kitą, o aš paplojau pirmąjį sykį jai tai padarius. Galėčiau tęsti ir tęsti. Esmė tokia, kad viskas, ką mėgsta jūsų vaikas yra jūsų veiksmų ir reakcijų veidrodis. Viskas, ką jis daro: daro ne dėl to, kad jam tai patinka(jis dar nežino, ką mėgsta iš tikrųjų pats), jis tai daro TIK DĖL JŪSŲ,  jis mano, kad dėl to būsite laiminga. Todėl neteisingai perteikus savo emocijas, galite vaiką priversti elgtis priešingai, nei norėtumėte, patys to nesuprasdami.

 

Gal nuskambės kiek grubokai, bet jei negalite nei sekundės palikti savo mažųjų vienų žaisti su kitais vaikais, tai ne jie per daug prisirišę, o Jūs juos pririšote. Galbūt tai gali būti sunku suvokti ir pripažinti, bet daugiau apie tai pagalvojus ir išanalizavus savo veiksmus, galite iš esmės pakeisti savo ir savo mažųjų gyvenimą.

 

Aš pati pamačiau, jog ne ji sugalvojo vieną iš dviejų šaukštelių numesti ant žemės kaskart valgant. Tai aš tą pirmąjį kartą jį pakėliau ir padaviau atgal. Bingo! Naujas žaidimas – numeskime daiktus, o mama juos paims.

 

Kalbu apie tai, tam, kad galbūt patys nesuprasdami, besąlygiškai mylėdami ir norėdami apsaugoti mūsų mažuosius arba palengvinti jų kiekvieną minutę, patys sukuriame situacijų, kurias mažieji įvertina neteisingai.

 

Tad reikėtų pagalvoti:

-       Ką mano vaikas daro, ko nenorėčiau, kad darytų?

-       Ką mano vaikas daro, ką norėčiau, kad darytų dažniau?

 

O tada pabandyti suprasti, kurie jūsų žodžiai arba veiksmai paskatina jį taip elgtis, nes nei vieno „pomėgio” jis kol kas neišsiugdė ir neįgavo pats, viską padovanojote jūs.

 

Jei jūsų vaikelis nežaidžia su kitais vaikais, pabandykite netūpčioti nuolat aplinkui, kitoms mamoms pabrėžiant, jog jūsų mažylis nė sekundės negali būti be mamos. Pabandykite tiesiog nors ir sau, bet GARSIAI pasakyti: „kaip man patinka, kad mano vaikutis taip nuostabiai žaidžia su kitais vaikais.” Kartais neįvertiname, kiek daug vaikai supranta, net patys dar nekalbėdami.

 

Jų gyvenimas šiandien paskirtas padaryti savo tėvus laimingais. Tad nereikia milijono būrelių ar žaislų. Jūs esate reikalingiausia ir svarbiausia ir tik jūs galite išugdyti bet kokius pomėgius ir įpročius, tad pasirinkite tinkamai.

 

Ko nori mūsų vaikai? Ogi nieko, tik mūsų.

Mama Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė

 

 

7 Comment(s)

Avent:
2018.09.14, 09:34:33 , www.avent.limedika.lt
Reply

LAbai graži mamytė ir mažylė :)) Man Indrė tokia tikra super mama! Visur spėja, viską daro ir dar žavingai atrodo!!!

Laura:
Reply

Mano vaikai tai labai mėgsta keliauti. Ypač jiems patinka kartu su mumis važiuoti į kaimo turizmo sodybas. Buvom vasarą kauno rajone kažkokioj, tai begales įspūdžių parsivežė. Tikrai labai nustebinti buvo visa programa ir aplinka

Ignė:
Reply

Na maniškė turėjo daug problemų su dantimis. Dėjom breketus, tada dar procedūras visokias atlikom. Šiais metais dar paprašė, kad dantukų balinimą padarytume, nes jautėsi nemaloniai. Na ko gi tik dėl jos nepadarysime. Vedėme vėl į tą pačia antakalnio kliniką kuria jau tikrai pasitikim ir darėm balinimą dantų. Dabar jau kol viskas gerai, o ji yra labai patenkinta. Pagaliau ir mums ramiau

Saldainis:
2021.01.24, 03:39:35 , adsweb.lt/medicina-sveikata
Reply

Vaikai nori daug saldainių, limonado ir kramtuškės:) Tokie buvo didžiausiai mūsų norai, kai buvom vaikais (1975 m). Dviratis jau buvo nemaža prabanga, ne kiekvienas galėdavo turėt. Dabar nežinau, bet nemanau kad dabar kiekvienas vaikas nori ifono ir panašiai, nors gal daugumos ir yra tokie norai

Kornelija:
Reply

Kuo daugiau užsiėmimų..! Kuo daugiau yra veiklų pasirinkimų, tuo savarankiškesnis ir įvairiapusiškesnis vaikas auga, greičiau atranda kas yra jo. Ar tai būtų lego konstruktorius, ar lėlės lėlių name.

Simona:
2021.09.03, 16:30:44 , www.lastone.lt/zaislai-vaikams
Reply

Vaikai nori žaisti! Juk apie tai yra vaikystė, suaugę mes tai jau pamirštame. O ir žaislų pasirinkimas dabar beribis, nors visada geriau rinktis ekologiškus, medinius, taip nors gamtą saugome ☺️

Ava:
2022.05.19, 09:59:23
Reply

Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229

Leave a Comment