BALTŲ NAMŲ PASAKA, ARBA KAIP VISKAS TURI SAVO PLANĄ. Mama Jurga Baranauskienė

Posted by lovelymess 2018.01.11 3 Comment(s)

“Apšerkšniję mūsų žiemos, balta balta, kur dairais...“ Pamenate? Aš jaukiai susirangau močiutei ant kelių, ji glosto mano plaukus ir stipriai apkabindama, tęsia toliau: “ilgas pasakas mažiemus seka pirkioj vakarais...” Ji visada moka mane paguosti ir pralinksminti, kai to labiausiai reikia, išverda savo rinktinių čiobrelių arbatą, mes pasičepsėdamos krimsnojam jos keptus žagarėlius ir juokaujam “apie žąsiną moliūgą, kurs išskrido į dausas.” “Močiute, pasilik, kol užmigsiu”, prašau. Ji tyliai palinksi galva, pabučiuoja kaktą, “karščiuoji”, tepasako, ir nepastebimai išeina. Išgaruoja tarsi Merė Popins, o prisiminimai lieka. Apie spalvotą ir laimingą vaikystę. Atgimsta naujai vaikų klegesy, pražysta kartu geriant arbatą, atrandant naujus ritualus…

 

Prieš gerą dešimtmetį pradėjau kurti savo namų pasaką – tokią pat baltą: baltais baldais, kilimais, baltomis sienomis. Balta, balta, kur dairais. Taip, čia buvo apie mane: idiliška tvarka ir ramybė, į kurią po intensyvios darbo dienos įkrisdavau tarsi į baltą ir minkštą sniego pusnį. Jaučiausi saugi ir nepajudinama tarsi stiprus sniego luitas. Tvirtai žinojau, ką noriu veikti gyvenime: farmacijos studijos ir darbas man sekėsi. Įsivaizduodavau, ir kaip mano gyvenime atsiranda šeima, įsiliejanti į baltą namų pasaką… Ir ji atsirado. Netikėtai, bet planuotai. Ir kaip netikėtai su kiekvienu vaiku, mano gyvenimas keitėsi, įnešdamas vis naujų spalvų, paslėpdamas įsitikinimus į vienus stalčiukus ir atverdamas naujus.

 

Laukiantis pirmojo sūnaus, man norėjosi kuo geriau pasiruošti naujam gyvenimo etapui. Stengiausi gauti kuo daugiau kompetetingos informacijos iš knygų, kursų ir patyrusių žmonių. Norėjau pasiruošti būti tobula mama, kuri žino ir gali viską. Kartu jaučiausi labai užtikrintai, nes sukauptos žinios, įgautos farmacijos studijų metu, atrodė labai tvirtos ir gausios. Mano pirmagimis atskleidė didesnį saugios ir natūralios sveikatos priežiūros poreikį. Iškilus pirmiems lengviems vaikiškiems nusiskundimams, aš tarsi verčiau naują baltą lapą: norėjosi atrasti natūralių priemonių ir išvengti cheminių preparatų bei jų pašalinio poveikio. Čia ir prasidėjo mano didžiosios ir iki dabar tebesitęsiančios žinių paieškos. Tai buvo pirma akistata su tuo, kiek daug dar nežinau.

Po penkerių metų į mūsų šeimą atkeliavo antrasis sūnus. Ir vėl mano gyvenime įsimaišė naujų spalvų… Žindymo nesklandumai ir su tuo susijusi jo sveikata privertė suabejoti savo pačios žiniomis ir galimybėmis. Bet man buvo svarbu nepasiduoti. Pasitelkus žindymo specialistų pagalbą, didelių pastangų ir užsispyrimo dėka įrodžiau sau ir kitiems (gydytojams, šeimos nariams), kad mūsų organizmas yra intelektualus, ir viskas priklauso nuo mūsų pačių minčių, vertybių ir pastangų siekiant savo tikslo. O mano tikslas tuomet man buvo kaip niekad aiškus – sveiki vaikai. Ši nelengva patirtis man tik dar kartą įrodė, kad jeigu yra noras, įmanoma yra viskas. Ir kartais, jei negali įveikti sunkumų vienas, verta apie tai dalintis, verta ieškoti specialistų pagalbos. Reikėjo į savo gyvenimą įsileisti dar truputį kantrybės, ir tuomet ji atsipirko, – mano mažylis vėl galėjo mėgautis žindymo privalumais. Mano mažiausiosios gimimas tarsi sudėliojo viską į savo vietas ir atvedė mane ten, kur esu dabar, ir nenoriu sustoti. Ji padėjo man atrasti šiuolaikinę aromaterapiją, apie kurią žinių daugėja, tačiau vis dar mažai kalbama Lietuvos universitetuose. Mano trečiasis nėštumas buvo kupinas baimių ir nusiskundimų, kuriuos palengvino Vokietijoje akušerės ir vaistininko sukurti aromamišiniai. Vokiškai kalbančiose šalyse jau 30 metų medicinoje naudojami aromamišiniai sužavėjo savo galimybėmis ir paskatino norą mokytis ir suprasti šias mokslu ir patirtimi pagrįstas aromaterapijos žinias. Per asmeninę patirtį atėjo ir natūralus noras šiomis žiniomis dalintis.

 

Taip su trečiuoju vaiku gimė ir dar vienas kūdikis - www.babataskas.lt.,kurį auginame kartu su bendraminte ir drauge, taip pat trijų vaikų mama, Erika. Kartu padedame atrasti, kaip naudojantis natūraliomis ir saugiomis priemonėmis, galima puoselėti savo ir savo šeimos narių sveikatą. Nes kartais neužtenka tik žinoti ir patirti pačiai, norisi ta patirtimi dalintis. Ir kuo daugiau veiklos ir atsakomybių imuosi, tuo vertingesnis ir įdomesnis tampa mano kaip žmogaus, žmonos ir mamos, vaistininkės ir aromaterapijos specialistės gyvenimas.

 

O pusnynuos ramiai sau miega mano nykštukai. Ir kad jie tik žinotų, kaip spalvingai jie sujaukė mano baltą gyvenimą. Ideali namų tvarka išgaravo kaip dūmas, bet atradimai verti to neapsakomo jausmo kaip sėdint močiutei ant kelių, klausantis jos istorijų, į kurias telpa visa mūsų laimė ir noras išgirsti daugiau. Močiutė šypsosi iš dausų, tikiuosi, ji manimi didžiuojasi…

 

Mama Jurga Baranauskienė, BABATASKAS.LT įkūrėja

3 Comment(s)

Rasa:
Reply

Viskas super, kad supratot, kad ne ideali tvarka yra namų jaukumas. Bet kalbant apie natūralias priemones, jų yra. Ir dar kiek daug. Pradžiai natūralios šluostės, kurioms nereikia jokių valiklių, tiesiog sušlapint vandeniu. Man atrodo super investicija tiek sau, tiek gamtai.

Lina:
Reply

Labai ačiū, kad dalinatės tuo, ką išgyvenat. Man taip pat labai sunku perlipti savo sustabarėjusius įsitikinimus ir įpročius. Bet padeda, kai pasižiūri atgal ir supranti, kad visgi įveikei save.

Ava:
2022.05.19, 10:05:09
Reply

Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229

Leave a Comment